Budowanie listy mailingowej – sposób stary ale czasem może być skuteczny

Ta strategia jest najważniejszym krokiem do dalszego zarabiania pieniędzy w dłuższej perspektywie. Musisz wyposażyć się w autoreponder. Tutaj też nie bądź tani, ponieważ cała twoja firma będzie zależeć od tego jednego oprogramowania.

Możesz budować swoją listę na wiele różnych sposobów. Możesz kupować leady od renomowanych firm tworzących listy i umieszczać je w swoim autoresponderze. Większość dobrych firm tworzących listy będzie miała opcję wysłania wiadomości e-mail do Twojego autorespondera, dzięki czemu nie musisz ręcznie wprowadzać informacji o potencjalnym kliencie.

Innym skutecznym sposobem budowania listy jest wykorzystanie ruchu, który odwiedza Twoją witrynę. Ten krok, który jest prawdopodobnie najskuteczniejszy, wymaga posiadania strony internetowej w celu zaimplementowania formularza listy opt-in. Oczywiście, jeśli Twój program partnerski oferuje usługę zarządzania listą, możesz skierować ruch na adres URL partnera, ale nie polecam tego, ponieważ zwykle nie będziesz w stanie wysłać całej listy ze specjalnymi ofertami.

Aby w pełni wykorzystać formularz zgody i uzyskać najwięcej rejestracji, należy umieścić go w tekście strony sprzedaży. Powinien być najlepiej umieszczony w tekście sprzedaży po przedstawieniu problemu. Tytuł serii e-maili z autoresponderem powinien rozwiązać problem, oferując rozwiązanie. W poniższym przykładzie założymy, że sprzedam pakiet hostingowy i chcę zapisać subskrybentów do mojego kursu e-mail w celu sprzedaży zaplecza.

Przykład: Możesz skorzystać z gotowych stron internetowych lub stworzyć własną. Wiele osób uważa, że budowanie strony internetowej jest trudne, ale mogę pokazać, jak to naprawdę jest łatwe.